Yuvarlak Gözlere Sahip Bayanlar İçin Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

Tarih Şub 25 2014 - 12:15am Yazar Çiğdem Kesik
Yuvarlak Göz Makyajı Yuvarlak Gözlere Sahip Bayanlar İçin Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

Yuvarlak Göz Makyajı

Yuvarlak göz şekline yakın bir göze sahip bayanlar; gözlerini yan tarafa doğru genişleterek gözlerindeki dengeyi kurmalılar. Bu şekilde yanlara doğru genişlemiş olan gözler çekik bir görünüm kazanır ve daha etkileyici bakışlara sahip olmanıza yardımcı olur. İşte yuvarlak gözlere sahip bayanlar için göz makyajı uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalar Ruj Renkleri farkıyla karşınızda…

  • Yuvarlak göz makyajı yaparken; far göz kapağının iç ve dış köşelerine daha koyu, orta kısımlara ise daha açık tonlarda uygulanmalıdır.
  • Sadece far kullanırken değil; göz kalemi veya eyeliner kullanırken de aynı şekilde koyu ve açık tonlarla göz makyajı oluşturulmalıdır.
  • Yuvarlak göz makyajı için kedi gözü makyajı da en uygun göz makyajı seçeneğidir. Eyeliner göze uygulanırken; gözün dışına doğru uzatılması kedi gözü makyajına sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde yuvarlak gözlerinizin cazibesi çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.

 

Yazar Hakkında

Birçok sitede editörlük tecrübesi yaşadıktan sonra Ruj Renkleri dahilinde yazılarımı sunmaya başladım. Kadın moda ve yaşam konularında tecrübeli ve gündemi takip eden yazılarımı sizlere sunuyor olacağım.

Yanıt Bırak